About Us


Binler textile factory has been active in Bingöl since 1998. Binler textile factory situated on 7500 square meter closed area with 1100 employees and 850 pieces of machinery offers an undeniable contribution to the economy of Bingöl and the country. Binler textile factory has maintained continuous operations since its foundation. Since the establishment within a period of 25 years, continued to work despite the economic crisis.


Binler tekstil fabrikası, Bingöl’de istihdama yönelik en büyük kapasiteli işletmedir. Kalifiye personel sıkıntısının çekildiği bölgemizde bu açığı, iş-kur ile ortaklaşa açtığımız “Beceri kazandırma kursları” ile gidermeye çalıştık. Bu süre içerisinde kurslardan mezun olan ve tekstil konusunda kendini geliştirmeye müsait olan tüm kursiyerleri istihdam ettik.


Fabrikamızda başta askeri ve polis üniformaları olmak üzere eğitim elbiseleri, mühimmat yeleği, sırt çantası, parka, eşofman, şort, gömlek, pantolon, operasyon yeleği, trafik ikaz yeleği, iş kıtafetleri ve okul kıyafetleri olmak üzere her türlü dokuma ürünleri üretilmektedir. Fabrikamız üç kattan oluşmaktadır. Giriş katta erkek soyunma-giyinme odası, lavabo ve mescitleri bulunmaktadır. Birinci katta idare bölümünden, üretim bölümüne geçilmektedir. Üretim bölümleri; kesimhane, dikim, kalite kontrol (temizleme, ayıklama, ütü, ambalajlama) ve paketlemeden oluşmaktadır. Yine birinci katta, yemekhane-mutfak, bayan soyunma-giyinme ve lavabolar ile teknik sorunlar odası bulunmaktadır.


Fabrikamızın ikinci katında ise yedek makine parkı, malzeme deposu ve sevk edilmeye hazır ürünlerin bekletildiği bölümler vardır. Ürünlerin sevki malzemelerin, asansör kapısına yaklaşan araca, üretilen ürünlerin asansörle indirilmesiyle sevk zinciri tamamlanmış oluyor. Fabrikamız 24 saat güvenlik kameraları ve alarm sistemiyle korunmaktadır. Fabrikamızda şirket gruplarımızın aldığı taahhüt işlerinin üretimleri yapıldığı gibi, fason amaçlı üretimler de yapılabilmektedir. Fabrikamızda sektörel bazda yetişmiş iş gücü kullanımı konusunda yeterli personel istihdamı sağlanmakla birlikte, önümüzdeki süreçte istihdamın arttırılması konusunda planlamalar yapılmıştır.